Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Řešení dopravní situace v ulici Jana Želivského"

Marie
15 15.10.2015
Sledujte tento dotaz

Pane radní, zbavte se politikaření a odpovězte zcela konkrétně, kdy bude doprava včetně bezpečnosti na ulici Jana Želivského vyřešena. Konkrétní dotaz se žádostí o konkrétní informaci. Ulice nahrazuje dálnici, navíc s tramvajemi, ale není jedinou ulicí v Praze. Už vaše foto nám říká, stavte se občané na hlavu, já na vás stejně kašlu. Od kdy se nebudeme muset bát, že nám kamiony vjedou do bytu ? /u stanice NNŽ při výjezdu/

Odpověd

03.11.2015

Dobrý den,

ulice Jana Želivského je vzhledem ke své historické poloze na hranici mezi nižšími urbanistickými celky komunikací sběrnou a plní funkci dopravně obslužnou. Vzhledem ke své poloze a významu byla také v minulosti součástí tzv. I. dopravního okruhu.

S rozvojem komunikační sítě v Praze, zejména Pražského okruhu, pak mohl být snižován dopravní význam této ulice. Po dobudování východní části Pražského okruhu, tak mohl být převeden II. dopravní okruh, dnes Pražský, do jeho trasy a I. dopravní okruh vymístěn z ulice Jana Želivského na stejným severojižním směrem vedoucí komunikace Průmyslovou a Kbelskou, kdy v současné době probíhají přípravné práce na jejich zkapacitnění.

Další pokles dopravního významu je pak možné očekávat po dostavbě definitivního vedení Městského okruhu v jeho východní části.

Ke zvýšení bezpečnosti v ulici Jana Želivského se daří operativně uplatňovat dopravně bezpečnostní opatření zejména ke zvýšení bezpečnosti chodců, prioritně pak u zastávek TRAM.
Přilehlé území Nákladového nádraží Žižkov patří mezi rozvojová území a proto v delším časovém horizontu lze očekávat změny organizace dopravy i v rámci přestavby tohoto území. V současné době se předpokládá, že po přestavbě území by zde nemělo dojít k aktivitám, které by generovaly nákladní dopravu.

S pozdravem,

Bc. Libor Hadrava

Bc. Libor Hadrava (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné