Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Snížení ceny ročního kupónu na MHD"

Koudelková
09 09.12.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, vzhledem k tomu, ze se mi v minulých dnech opakovaně vysmáli pracovníci DPP při mém dotazu stran avizovaného snížení ceny za roční kupón, dovoluji si dotázat se, zda k tomu dojde a kdy a jestli má smysl čekat nebo si kupón koupit za původní cenu. Děkuji. K.

Odpověd

30.12.2014

Dobrý den,

na zlevnění roční jízdenky na pražskou MHD pracujeme, ale tak rychle, aby její cena klesla hned počátkem roku 2015, to bohužel nebude. Oslovili jsme naše vídeňské kolegy, kteří v roce 2012 udělali stejný krok a nyní s nimi chceme analyzovat všechny dopady a doprovodné kroky, které je třeba v této souvislosti udělat. Chceme načerpat z jejich zkušeností co nejvíce, abychom se vyvarovali zbrklého zlevnění bez domyšlených návazností. Podle plánu by cena ročního kuponu měla klesnout o 1 100 korun přibližně od poloviny roku 2015 a z toho také vyplývá, že pokud končí platnost Vašeho ročního kuponu již koncem roku 2014, je výhodnější si roční kupon koupit ještě za původní cenu. Současná cena čtvrtletního kuponu je 1 480 Kč, pětiměsíčního 2 450 Kč a ročního 4 750 Kč. To znamená, že čtyři čtvrtletní nebo dva pětiměsíční + dva měsíční kupony jsou výrazně dražší, než jeden celoroční. Pokud vše půjde, jak má, a zlevníme roční kupon zhruba od poloviny roku 2015, bude pro všechny, kterým končí roční tramvajenka na přelomu roku, výhodnější pořídit si ji za současných 4 750 korun. Bude to stále levnější než například kombinovat současné čtvrtletí a pak roční zlevněný.

S pozdravem

Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

4 komentářů k dotazu “Snížení ceny ročního kupónu na MHD”

 1. Martina Heinzelová
  129.12.2014 (18:33)

  Dobrý den, pane radní, ráda bych od Vás získala informaci, od kterého data bude možno zakoupit zlevněný roční kupon na MHD v Praze, popř. pokud si zakoupím roční kupon za stávající cenu, bude mi později vrácen rozdíl? Děkuji za brzkou odpověď. Martina Heinzelová

 2. Michal Kyncl
  1210.12.2014 (19:58)

  I mě zajímá, jak je to s Vaším slibem o snížené ceně ročního jízdného. Brzo bude většina cestujících kupovat roční kupon.
  MK

 3. Michal Petera
  012.1.2015 (16:43)

  Dobrý den,

  ve slibech nového vedení města byla i položka, že matky na mateřské budou mít MHD zdarma. Bude nějaká kompenzace poskytnuta jim? Budou si moct přerušit platnost již zaplaceného kuponu, do doby než mateřská skončí? Nebo by si radši měly teď pořizovat kupony na kratší období?
  Děkuji
  Michal Petera

 4. Radana Jahnová
  0621.6.2015 (10:50)

  Ráda bych se timto chtěla informovat zdali DP Praha spolu s videńkym kolegou již prověřiil výhodost zlevnění ročního kuponu na MHD v Praze?
  Bude možno zakouput roční tramvajenkuna MHD 2015 -2016 již od června letošního roku nebo až od července 2015-jak bylo již dlouho avizováno!!!

  Praha je vesměs velice atraktivní město a ti co zde žijí by asi měli mít nějaký bonus…
  Studenti jetdí za nižší ceny, maminky s dětmi již také ale co ostatní?
  Ne každý má dítě školou povinné a ně každý je ochoten platit za přelidněné tramvaje, kde si nesednete poměrně vysokou částku každý den.
  Snad jen to metro, byl dobrý počin ……omlouvám se, jsem v Praze narozená, ale věci se hýbou jen opravdu pomalu.Ale přece…

  Děkuji moc za odezvu na raduaj@seznam.cz

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné