Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Stížnost na možnou šikanu na střední škole"

Formánková Eva
12 12.01.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní Ropková, mám dotaz, nevím, zda jej směruji správně, ale jedná se mi o to, zda byste mi, resp. nám poradila, na koho se obrátit v případě řešení šikany ze strany profesora vůči studentům na střední škole. Jedná se o státní střední školu OA v Praze, jako rodiče studentů prvního ročníku jsme se rozhodli s tím konečně něco udělat. Zatím dáváme dohromady podklady a zkušenosti rodičů s chováním dotyčné osoby, urgence jednotlivých rodičů u ředitele ústavu nebyly k ničemu. Proto Vás prosím o radu, jak postupovat správně, kam stížnost směřovat. Předem velice děkuji za odpověď. Formánková

Odpověd

13.01.2015

Vážená paní Formánková,

k Vašemu elektronicky podanému dotazu ohledně „šikany ze strany profesora vůči studentům na střední škole“ předně uvádím, že z Vašeho podání není zřejmé, zda jste se na ředitele školy obrátila písemně či ústně. Proto Vám doporučujeme obrátit se v uvedené záležitosti na ředitele školy písemně. Ředitel školy je pak povinen záležitost prošetřit a výsledek Vám sdělit písemně. V případě Vašich pochybností ohledně vyřízení Vašeho podání na úrovni ředitele školy, je možné obrátit se písemně se stížností na zřizovatele školy s veškerými podklady týkajícími se předešlého řízení. Paralelně je možné spolupracovat s dalšími orgány a institucemi, a to zejména s pedagogicko-psychologickou poradnou, střediskem výchovné péče, orgánem sociálně právní ochrany dítěte, Českou školní inspekcí. V případě závažnějšího případu šikanování nebo při podezření, že šikanování naplnilo skutkovou podstatu trestného činu (provinění), je nutno oznámit tuto skutečnost Policii ČR.

Ministerstvo školství, mládeže a sportu vydalo k výše uvedenému Metodický pokyn Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k řešení šikanování ve školách a školských zařízeních č.j. MSMT- 22294/2013-1, který naleznete ZDE.

S pozdravem Ing. Mgr. Irena Ropková, radní hl. m. Prahy

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné