Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Termín vyhodnocení zkušebního provozu na Ládví"

MUDr. Hana Podškubková
22 22.10.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko,

bydlím na sídlišti Ďáblice, což je to jedno z nejlépe řešených sídlišť Prahy. Bydlelo se mi zde opravdu dobře do té doby, než došlo k přesunu autobusových linek z Holešovic na Ládví v rámci integrace Mělnicka a Neratovicka. Předesílám, že jsem zastáncem MHD i rozumím důvodům zavádění „integrace“. Ukončení PID na Ládví v takové míře, jak byla ve zkušebním provozu navržena ROPIDem, je však natolik nesmyslné, že mě donutilo proti němu bojovat. Jediné, co je pochopitelné je to, že se možná našla nejlevnější varianta, jak dopravit občany Mělnicka a Neratovicka do Prahy. Ale není zohledněno, jakou cenu za toto platí občan MČ P8? Ropidem slibovaný pokles parkujících automobilů dojíždějících spoluobčanů „středočechů“ se nesplnil. V okolí Ládví nelze zaparkovat, takže zde máme nejen auta, ale i autobusy a s nimi spojený nárůst hluku, exhalací, denně zahuštěnou dopravu, denně přeplněné „zálivy“ před stanicí metra (3 - 4 autobusy). Navíc bylo na návrh ROPIDU zrušené parkoviště K+R, které bylo pro mě jedinou možností, jak invalidní 90 letou tchyni dopravit k metru. Snažila jsem se jednat s Ropidem, navrhovala jsem kompromisní řešení (rozdělení příměstských spojů mezi Ládví – č. 348, 368 a Letňany – č. 369 a 349), které by alespoň částečně zklidnilo situace na Ládví a zároveň část "středočechů" dopravilo k Ládví. Upozorňovala jsem opakovaně ROPID, že autobusy PID jsou trvale o cca 10 minut zpožděné a nelze se tak na ně spoléhat a nelze tvrdit, že se dopravní obslužnost zlepšila. Už opravdu nabývám dojmu, že se jedná o politické rozhodnutí (pan Dolínek, ředitel ROPIDu, starosta i radní pro dopravu MČP 8 jsou představitelé soc. dem.), se kterým se nedá nic dělat. Všímám si už i toho, že většina autobusů PID na území Prahy je firmy ARRIVA. ROPID situaci neřeší, proč taky. U MHMP, jako jeho zřizovatele mám pocit, že hájí více zájmy ROPIDu než obyvatel Prahy. Pan Dolínek stejně jako ROPID řešení situace nehledá s tím, že věří, že občané nakonec ve stížnostech poleví, unaví se. Dovoluji si proto oslovit Vás a požádat Vás o odpověď na 2 dotazy:

  • Kdy dojde ke slibovanému vyhodnocení zkušebního provozu ukončení autobusových linek PID na Ládví?
  • Kdy bude slibovaná diskuze se všemi zainteresovanými?

Děkuji, MUDr. Hana Podškubková

Odpověd

11.11.2015

Dobrý den, vyhodnocení provozu probíhá od prvního dne, kdy byl systém integrované dopravy do oblasti Mělník – Neratovice spuštěn. Vyhodnocení probíhá realizací přepravních průzkumů, a to nejen ve v autobusech za účelem sledování počtu přepravovaných cestujících, ale také v oblasti sídliště Ďáblice, kde se vyhodnocují zejména změny v parkování vozidel se zaměřením na porovnání počtu automobilů se středočeskou registrační značkou. Z dostupných podkladů musím s radostí konstatovat, že počet cestujících v nově integrovaných linkách neustále narůstá, což bylo také cílem celého projektu. Vzhledem k tomu, že jsem si však vědoma nesouhlasných názorů části obyvatel ďáblického sídliště k tomuto projektu, zadal Magistrát hl. m. Prahy Technické správě komunikací, jakožto správci autobusových terminálů a komunikační sítě posouzení celé problematiky. Pro nezávislé ověření celé problematiky byli rovněž osloveni odborníci z ČVUT, kteří měli celou situaci zhodnotit  a navrhnout případné řešení. Předpokládám proto, že prezentace obou těchto studií, výsledky přepravních průzkumů a sčítání parkujících vozidel v oblasti sídliště Ďáblice budou předmětem setkání s občany, jehož svolání je plánováno na přelom listopadu a prosince letošního roku.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Termín vyhodnocení zkušebního provozu na Ládví”

  1. Jitka Fidranská
    1122.11.2015 (19:41)

    Hezký den, dovoluji se s názorem paní doktorky ztotožnit. Bydlíme při Ďáblické, kde u hřbitova zásadně automobily i autobusy nedodržují povolenou rychlost 50 km/h. To vyvolává hluk, navýšení počtu regiobusů pak i nadměrné zatěžování životního prostředí. Je pochopitelné, že Ti, kteří přímo u Ďáblické nebydlí si navýšení počtu busů (z dřívějších 230 na současných 530 průjezdů) pochvallují. Zdá se však, že cestující z Ďáblic raději využívají místní autobus, než zpožděný a přeplněný regiobus. Navíc je třeba věnovat pozornost i tomu, že regiobusy, které zde nestaví, určitě nejsou pro Ďáblice potřeba. Nabízí se řešení, ať už jedou na Ládví, či Letňany, proč nevužijí linky 349 a 369 obchvat Ďáblic přes Cínoveckou. Na Ďáblické stejně jen snižují své zpoždění.
    J. Fidranská

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné