Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Tranzit přes Spořilovskou ulici"

Jiří Wildhaber
18 18.07.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.
Pane primátore bohužel se na vás musím obrátit, neboť nikdo není schopen zamezit tranzitní dopravě, která sjíždí přes veškeré zákazy z Jižní spojky na Spořilovskou ulici a pokračuje směr Brno. Pár pokut kamioňákům od PČR tento problém nevyřeší!!! Jak jistě víte, problém na Spořilovské ulici je dlouhodobý. Věřím, že Vy jste schopen a máte pravomoce využít zátaras, který donutí veškeré kamiony sjíždět až na dalším sjezdu který byl pro tyto účely vybudován. Věřte, že hluk a velké emisní limity nám a našim dětem velmi zatěžují život. Mluvím za mnoho Pražanů žijících na Spořilově.
Všichni doufáme, že se brzo dočkáme i zlepšení tranzitní dopravy směrem z Brna, která též projíždí obydlenou Spořilovskou ulici.
Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem Jiří Wildhaber

Odpověd

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Problematiku infrastruktury má na starosti můj náměstek Jiří Nouza, nicméně pokusím se zozdpovědět, co vím. Problém dopravy na Spořilově je dlouhodobý a nemá jednoznačné, rychlé ani levné řešení. Musí jít o souběh několika úkonů, které situaci mohou nikoliv zcela napravit, ale alespoň citelně zlepšit. Máte pravdu, že jen PČR mnoho nezmůže. Nicméně i sama radnice se snaží situaci zlepšit. Již v roce 2011 byl na Jižní spojce realizován dopravní režim umožňující v noční době od 22:00 do 6:00 průjezd kamionové dopravy. Těžká kamionová doprava tak už nemusí jezdit v nočních hodinách Spořilovskou směrem na 5. května a na D1. V místě je navíc sížena nejvyšší dovolená rychlost na 50km/h, a to pro všechna vozidla. Na Spořilovské byly z naší iniciativy také vystaveny protihlukové stěny, v celkové délce 450 metrů. Vězte, že i my směřujeme k tomu, aby kamiony v oblasti Spořilova nejezdily vůbec. Ovšem nesmí to být na úkor obyvatel podél Jižní spojky a Brněnské ulice! Tím bychom problém jen přesunuli o kus dál k jiným rezidentům. Je nezbytné nejprve zprovoznit východní části Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a křižovatkou v Běchovicích. Bohužel realizace této části okruhu je zodpovědností státního Ředitelství silnic a dálnic. Hl. m. Praha se snaží maximálně přispět k co nejrychlejší nápravě. Pro řešení dalších problémů v dané lokalitě sestavil náměstek Nouza pracovní skupinu složenou nejen z odborníků MŽP, Magistrátu hl. m. Prahy a TSK, ale i z členů občanských sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov. Skupina se pravidelně schází a mimo hluku má na programu i řešení právě kvality ovzduší. Věřím, že přijdou s dalšími návrhy, jak Vám a Vaším sousedům zpříjemnit život v této lokalitě. Alespoň do té doby, než bude okruh dokončen.   S pozdravem, Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné