Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Ukončení podpory recyklace konzerv a plechovek"

Petr Brož
02 02.06.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní doktorko,

dostal jsem od Adama Zábranského doporučení, abych se na Vás obrátil s mým dotazem. Před časem jsem si všiml, že z ulice Podolská na Praze 4 zmizel kontejner pro recyklaci konzerv a plechovek. Později jsem se dozvěděl, že stejné kontejnery zmizely i v jiných částech Prachy. Pokoušel jsem se zjistit na Pražských službách a. s., proč zmizel, a tam mi bylo řečeno, že se jednalo o rozhodnutí Magistrátu již nepodporovat projekt recyklace tohoto druhu odpadu. Chtěl bych se Vás tedy tímto zeptat, jestli byste mi prosím neporadila, kam se mám obrátit, pokud chci získat více informací, jestli je tvrzení Pražských služeb a. s. pravdivé a případně kdo na Magistrátu o ukončení tohoto projektu rozhodl a z jakého důvodu.

Předem Vám děkuji za odpověď a jsem s pozdravem,

Petr Brož

Odpověd

04.06.2015

Dobrý den pane Broži,   kontejnery pro recyklaci konzerv a plechovek byly umístěny v některých lokalitách hl. m. Prahy v rámci pilotního projektu. Pilotní projekt byl k 31. 12.2014 oficiálně ukončen, nicméně sběrné nádoby byly na vytipovaných separačních stanovištích umístěny až do března 2015 na náklady svozové společnosti Pražské služby, a.s. V průběhu této doby byl odborem ochrany prostředí MHMP Radě hl. m. Prahy předložen návrh na pokračování a rozšíření sběru a svozu kovových obalů na území hl. m. Prahy. Tento návrh jsem předkládala Radě na jejím zasedání dne 31. 3. 2015. Rada HMP však návrh na prodloužení umístění kontejnerů na recyklaci konzerv a plechovek neschválila. V současné době odbor ochrany prostředí hledá jiné cesty, jak další pokračování sběru kovových obalů prostřednictvím samostatných nádob zajistit.   Kovy je možné zdarma odevzdat rovněž ve sběrných dvorech a v mobilních sběrných dvorech. Jejich akruální seznam naleznete na: //portalzp.praha.eu/odpady S pozdravem, Jana Plamínková  

RNDr. Jana Plamínková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Svoz odpadů
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Ukončení podpory recyklace konzerv a plechovek”

  1. Martin Šulc
    0728.7.2015 (18:54)

    Také jsem marně hledal na obvyklém místě kontejner na plechovky. Mám to tedy chápat tak, že se Rada hl. m. Prahy vysmívá občanům, kteří se snaží recyklovat odpad? Vaše doporučení, jezdit s plechovkami do sběrného dvora, by Vás jako radní pro životní prostředí snad nemělo ani napadnout. Pokud to nevíte, většina pražských sběrných dvorů je na místech jen velmi těžko dostupných veřejnou dopravou a jejich otevírací doba není příliš vstřícná pracujícím. To znamená, využít dopravu individuální, ale nejsem si jist, zda odvoz 10 plechovek autem do sběrného dvora je z hlediska životního prostředí právě efektivní? Jedinou možností pro běžného občana je tedy opět házet nápojové plechovky do směsného odpadu:-( To je ale podstatný krok zpátky. V ČR jsou místa, kde se nápojové plechovky odhazují do sběrných nádob na plasty nebo nápojové kartony a následně je odpadová firma třídí. V Praze se ale kvůli Radě hl. m. Prahy úspěšně vracíme do minulého století. Je asi někde něco špatně, když se o takové věci jedná bez výsledku už 7 měsíců.
    S úctou
    Martin Šulc

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné