Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Vyhodnocení dopravní situace na Ládví"

hana podškubková
25 25.01.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku, prosím o Vaše odpovědi na 3 otázky:

 1. Jak byly minimalizovány negativní dopady "integrace PID na Ládví" na místní obyvatele? Opakovaně jste slíbil, že budou vyhodnoceny skutečné dopady a efekty, které přinesla integrace PID na Ládví a poté bude rozhodnuto, zda není nutné tuto myšlenku zásadněji přehodnotit. Realita je taková, že autobusů je stále více, v ranní a odpolední špičce stojí v koloně na Ďáblické, pak těsně za sebou v zálivu, kam se nevejdou, proto musí pendlovat po sídlišti. Obraciště na Ládví je maximálně pro jeden autobus, aut na Ládví neubylo. Navíc Ropid připravil změnu jízdních řádů od 13.12. 2015, tak na některých zastávkách na území Prahy autobus PID přestal zastavovat.
 2. Proč je preferován Středočech před Pražanem? Souhlasíte s připravovanou změnou jízdního řádu? Nově bude autobus PID projíždět přes Ďáblickou a Střelničnou, ale Pražanům nebude dovoleno autobus využívat? To abychom Středočechy nezdržovali?
 3. Slíbil jste, že tento měsíc bude diskuze s občany o integraci. Zazní na ní odborné zhodnocení celé situace ze strany MHMP, resp. odboru dopravy? Zatím je zřejmě o "integraci na Ládví" rozhodnuto politicky, nikoliv odborně. Pevně věřím, že se najde někdo např. z odboru dopravy MHMP nebo MČ P8, kdo si "studii" ČVUT přečetl, bude ji, jak píšete připomínkovat a její závěry občanům vysvětlí. Nezbývá než doufat, že zdravý rozum zvítězí.

Odpověd

25.01.2016

Vážená paní Podškubková, diskuze z občany, na které můžete probrat výše uvedené dotazy, proběhne 25. ledna 2016 od 17:30 v kulturním domě Ládví. Pozvánky na diskuzi rozesílala účastníkům a občanským sdružením organizace ROPID ve spolupráci s městskou částí Praha 8. Těším se na případné setkání s Vámi. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Vyhodnocení dopravní situace na Ládví”

 1. 0131.1.2016 (16:31)

  Dobrý den, vážený pane Dolínku,
  na dotazy paní Podškubkové nebylo odpovězeno!
  Na projednání zazněl dotaz paní Fidranské ke zhoršení životního prostředí – nebyl vůbec nikým zodpovězen!
  Na veřejném projednání argumenty, proč ne Letňany, opět nezazněly. ROPID ukončení linek na Ládví vůbec neobhájil, a to i dle přítomného odborníka z Dopravní fakulty ČVUT.
  Ukazuje se znovu, že ROPID linky na Ládví ukončil bez podkladů, bez analýzy dopadů na rezidenty, bez demokratické diskuze, přes odpor MČ P8 se 100 000 obyvateli, zohlednil pouze zájmy cestujících, a to jen některých. Celospolečenské hledisko nebylo vůbec bráno v potaz.
  Vám přijde správné, že když Praha na integraci přispívá a byla ROPIDem slíbena i lepší obslužnost Ďáblicím a Praze 8 (jako jediný malý klad integrace), že tento slib, stejně jako slib, že spoje příměstských linek nebudou přibývat, byl zapomenut? Obslužnost je teď na 75% pražských zastávek horší než před integrací a autobusů jezdí minimálně 3x tolik.
  Pro Pražany tedy jen zhoršení životního prostředí ještě za zhoršení obslužnosti a zvýšení IAD!!! Hlavním argumentem je, že jinde je to horší. Asi si neuvědomujete, že Cínoveckou a Holešovičky, kde je po otevření tunelu Blanka opět nárůst dopravy, tady máme, co by kamenem dohodil.

  Záznam z veřejného projednání v KD Ládví 25. 1: 2016 zde: //www.youtube.com/watch?v=L-pJu-nI1yA

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné