Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Vážený pane primátore,24.7. jste v"

Tomáš Hnyk
19 19.08.2020
Sledujte tento dotaz

Vážený pane primátore, 24.7. jste v Českém rozhlase uvedl, že "město stále nemá vlastně žádné nástroje reálné, kterým by se mohlo bránit před těmi neblahými efekty takzvaného overturismu, to znamená, my teď nemáme žádné nástroje k regulaci Airbnb reálně, nemáme prostě nástroje pro boj s vizuálním smogem reálně, takové, jaké mají třeba západoevropské metropole, a proto vlastně jediný, co brání vlastně příjemcům dalších turistů, je de facto ta otázka, například té paralelní dráhy" V souvislosti s tímto by mě zajímalo, kdy iniciujete novelizaci Pražských stavebních předpisů, kterými je možné zakázat billboardy na území hlavního města. Nevím, zda si pamatujete, protože jste tehdy v politice nebyl aktivní, ale jejich původní verze jejich zákaz obsahovala, je to tedy možné. Vypadl na nátlak a lobbing reklamních společností, ale tomu vy jistě nepodléháte?

Odpověd

20.08.2020

Dobrý den, pane Hnyku, víceméně je to tak, jak jsem řekl. V tomto musíme trošku spoléhat na pomoc kolegů v Poslanecké sněmovně, protože celou situaci okolo sdílené ekonomiky potřebujeme ukotvit legislatvině. A poté to snad bude výrazně snažší. Pražské stavební předpisy (PSP), které stanovují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby, procházejí technickou novelou. Rada hlavního města schválila v červnu na svém zasedání novelu PSP, která zmírňuje riziko odlišného výkladu zastavitelnosti území. V Pražských stavebních předpisech upřesňujeme pojmy jako zastavěnost, zastavitelnost a nezastavěnost ve vztahu k pojmosloví ve stavebním zákoně. Díky tomu se teď vyhneme různým interpretacím a odstraníme tím skuliny, které by někdo mohl použít při plánované výstavbě. Zdeněk Hřib  

MUDr. Zdeněk Hřib (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Vážený pane primátore,24.7. jste v”

  1. Tomáš
    0820.8.2020 (10:49)

    Pane primátore, četl jste můj dotaz? Odpověď je zcela mimoběžná. Stěžujete si, že nemáte kvůli legislativě páky, jak bojovat s vizuálním smogem. Říkám vám, že díky legislativě páky máte, můžete zakázat billboardy. Na to jste nijak nezareagoval,.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné