Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Vedení linky autobusu 252"

Daniel Hejduk
20 20.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, na //www.facebook.com/prazskaintegrovanadoprava/posts/785555608184066 se píše parafrazuji "autobus nepojede k metru, aby nevozil lidi." Navrhoval bych radši vedení autobusu 252 až k metru(pro spojení Kunratice-metro) a řešení proti přeplnění minibusu:

  • 1a) přepravní podmínky (pokud je na zastávce víc lidí, maj přednost ti do vzdálenějšího cíle. Ostatně i dneska občas řidič zakáže nástup kočárku atd.)
  • 1b) jízdní řád (ve směru Chodov se od zastávky Volha dále bus nečeká na čas pravidelného odjezdu.)
  • 2) úplně jiná možnost by byla zastavování u jiného nástupiště - třeba ukončení linky 252 polookruhem ... - Na Proutích - Volha - U Kunratického Lesa - Petýrkova - Chodov - Jarníkova - Na Jelenách - Na Proutích - ... čímž by došlo i k úspoře ujetých vozokm.
Prosím o promyšlení/projednání mého návrhu, případně zdůvodnění toho, co bude.

Odpověd

16.04.2015

Dobrý den, připravované změny MHD k dubnu 2015, navržené organizací ROPID měly za cíl kromě řešení návaznosti linek povrchové dopravy na nově zprovozněné stanice metra A také vyřešit některé dlouhodobé požadavky městských částí a reagovat na již kapacitně nedostačující úseky v síti. Jednotného termínu mělo být využito především z důvodu změny všech informačních materiálů, zejména dopravních map a schémat, turistických průvodců atd. Vzhledem k vysokému množství připomínek jednotlivých městských částí i cestujících a relativně krátkého času na jejich vypořádání byla rozhodnutím Hlavního města Prahy část navrhovaných změn odložena k řádnému vypořádání připomínek a dopracování potřebných podkladů ke změnám, jako například směrových přepravních průzkumů. K termínu zprovoznění nového úseku metra 7. 4. 2015 tak byly realizovány pouze úpravy související se zprovozněním nových stanic metra včetně návazné dopravy v jejich širším okolí. Ostatní úpravy navrhované organizací ROPID budou v následujícím období podrobeny dalšímu zkoumání a analýzám včetně doplnění nutných podkladů pro zodpovědné rozhodování. Prioritou Hlavního města Prahy je atraktivní, konkurenceschopná, stabilní a po všech stránkách dobře fungující veřejná doprava, která může směle konkurovat dopravě individuální. Proto je nutné se v současnosti zaměřit na kvalitní projektování linkového vedení a sladění poptávky s nabídkou včetně důrazu na větší provázanost jednotlivých druhů opravy a vyšší přehlednost pro cestující. K tomu bude sloužit právě nynější otevření širší diskuze nad budoucí a pokud možno časově stabilní podobou linkového vedení linek tramvají a autobusů MHD v Praze.  S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné