Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Vysílání České televize - Bermudský trojúhelník Spořilov"

Jana Růžičková
17 17.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

Upozorňujeme Vás na vysílání pořadu Nedej se plus, který se věnoval problematice kritického dopravního zatížení Spořilova. Žádáme Vás o urychlenou prevenci vytváření kolon kamionů, osobních automobilů a autobusů na komunikacích na Spořilově, který je prokazatelně zónou s kritickým znečištěním ovzduší, které představuje významné zdravotní riziko pro obyvatele. Dnes po ránu zde nastal opět totální kolaps dopravy. Kamiony stojí v kolonách na Spořilovské. Desetitisíce aut sjíždějí z Jižní spojky a v kolonách stojí na Hlavní ulici. Ucpaná je Senohrabská, Na Chodovci, Severní i Lešanská. V kolonách popojíždějí stovky kloubových autobusů. Je navíc smog a vzduch je naprosto nedýchatelný. V tomto prostředí bydlí a pohybují se tisíce lidí - chodí nakupovat či k lékaři na polikliniku, jedou do práce, děti jdou přes most do školy. Magistrát obdržel naše návrhy na možná řešení, o která se pokoušíme již téměř 5 let. Kdy se konečně dočkáme pomoci a jaká řešení zvolíte?

Odpověd

27.03.2015

Dobrý den, stavbu Zakrytí Spořilovské spojky připravuje na základě usnesení Rady HMP Technická správa komunikací hl. m. Prahy. V současnosti pokračují práce na studii proveditelnosti tzv. těžkého zakrytí . Akce bude předjednána na úrovni MČ P4 a P11, MHMP, DOSS, DPP, Ropid, vlastníků IS a ostatních účastníků výstavby a předložena ke koncepčnímu vyjádření na IPR HMP. Dokončení studie předpokládáme v listopadu 2015, poté bude pokračovat další příprava. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Vysílání České televize – Bermudský trojúhelník Spořilov”

  1. Petr
    0312.3.2015 (17:19)

    Praha 4 není jen Spořilov. Problémy Spořilova je samozřejmě třeba řešit, ale opravdu vyřeší je jen okruh okolo Prahy. Radnici Prahy (nejen) 4 bych ale důrazně doporučil vedle boje s větrnými mlýny alespoň napravit škody, které napáchala sama (Vavřenova – parkování – náhrada za jediné kapacitní parkoviště zabrané pro developerskou výstavbu Koti + nápravu provedené destrukce MHD, křižovatku Ryšánka, úsek mezi krčskou nemocnicí a Kačerovem, chybějící přechod na Michelské mezi zastávkami Jemnická, rekonstrukci tankodromu v Baarově a asi milion podobných záležitostí, které vznikly nebo se vyhrotily v době, kdy jediná mantra byl Spořilov).

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné