Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Vysvětlení výroků o některých zastupitelích za ČSSD"

Tomáš Hnyk
24 24.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,
zde jste se vyjádřil, že vám vadí, když se o vašich kolezích z ČSSD mluví jako o zkorumpovaných. Domýšlím se, že tím máte na mysli pana Březinu, který je jednak odsouzený za trestný čin a v souvislosti s kauzou soudce Havlína existuje důvodné podezření, že se pokoušel uplatit soudce. Dále asi máte na mysli pana Slezáka, který vede Výbor pro územní rozvoj a územní plán, v souvislosti s čímž se dle mediálních informací rada hlavního města nestaví proti změnám územního plánu, které jdou na ruku developerům.

Proč se divíte, že o panu Březinovi se mluví nepříznivě, když ho odsoudili za podvod? Nevadí vám, že pan Březina, odsouzený podvodník, je členem zastupitelstva hlavního města Prahy? Co jste učinil proto, aby na svoji pozici rezignoval?

Co se týče pana Slezáka, mohl byste odůvodnit, proč tedy rada hlavního města 30.6. neschválila tisky, které změny územního plánu nepovolovala (jedná se o tisky 18180 a 18171-1877)?

S pozdravem,
Tomáš Hnyk

Odpověd

12.10.2015

Vážený pane Hnyku, "argumenty", kterými jste odůvodnil svůj dotaz, jsou klasickou ukázkou toho, co mi vadí. Pokud kdokoli o komkoli tvrdí, že je zkorumpovaný, měl by to doložit důkazy. Těmi nejsou ani mediální spekulace, a už vůbec ne fakt, že neprošel jakýkoli tisk na Radě hlavního města. Ať již třeba já sám, nebo někdo z kolegů předkládáme tisk do Rady, musíme pro jeho schválení najít politickou podporu nadpoloviční většiny radních. To znamená, buď je přesvědčit o správnosti předkládaného tisku, nebo najít kompromis mezi rozdílnými názory. Pokud se taková shoda nenajde, tisk Radou neprojde, popř. je stažen předkladatelem a dopracován. To není žádná výjimka, ale naprosto normální věc, která je běžnou součástí demokratického rozhodování. V případě Vámi zmíněných tisků šlo jednoznačně o názorovou rozdílnost v tom, jak se procesně k jednotlivým požadavkům na změny územního plánu stavět. Taková názorová rozdílnost je zejména při koaličním složení rady zcela běžná a prakticky vždy je překonatelná vzájemnou diskusí. Co ovšem za běžné rozhodně nepovažuji, je osočovat při neschválení tisku své kolegy radní z napojení na developery či dokonce je obviňovat z korupce. Takové jednání považuji za mimořádně nekorektní, populistické a nedůstojné. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

3 komentářů k dotazu “Vysvětlení výroků o některých zastupitelích za ČSSD”

 1. Petr Fleischhans
  0827.8.2015 (13:45)

  Dobrý den pane náměstku,
  chci se zeptat, jaká dopravní opatření (především v oblasti automobilové dopravy) máte připraveny v souvislosti s otevřením tunelového komplexu Blanka? Především mám na mysli odbornou veřejností doporučovaná zklidnění oblastí Malé Strany, Smíchova, Starého Města, Nového Města a Holešovic.
  Děkuji,
  Petr Fleischhans

 2. Tomáš Hnyk
  1012.10.2015 (19:59)

  Děkuji za odpověď. Docela by mě zajímalo, co si mám pod „názorovou rozdílností v tom, jak se procesně k jednotlivým požadavkům na změny územního plánu stavět“ představit.

 3. Tomáš Hnyk
  1013.10.2015 (19:27)

  Také se umně vyhýbáte komentáři ohledně kolegy Březiny, kdy se nejedná pouze o mediální spekulace, ale o konkrétní tvrzení pana Havlína zachycené na odposlechy.

  Každopádně, kdybyste měl pravdu, proč už jste dávno nevystoupili a vyvrátili informace o tom, že výbor územního plánování pod vedením pana Slezáka pracuje netransparentně, svá rozhodnutí neodůvodňuje, a bez zjevného důvodu o navržených změnách hlasuje v balících? Proč jste nevystoupili a nevysvětlili, že podle vás teda není pravda, že některé změny územního plánu jsou z nejasných důvodů projednány rychle a některé pomalu? Argumentace pana Stropnického je srozumitelná, to, že na ni nejste schopni reagovat jinak než tím, že se ohrazujete proti tomu, že vás obviňuje, místo toho, abyste věcně vyvrátili jeho věcné pochybnosti, naopak srozumitelné není.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné