Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Zábor veřejného prostranství v bezprostřední blízkosti stanice metra Nové Butovice"

Hynek Krátký
03 03.08.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem-stížností týkající se záboru veřejného prostranství v bezprostřední blízkosti stanice metra Nové Butovice. Tento zábor v minulém týdnu nepříjemně zasáhl stovky občanů z okolí, protože jim notně zkomplikoval přístup k metru. Vzniklá dopravní situace je značně nebezpečná - neexistuje přijatelná náhradní cesta, občané (včetně malých dětí, docházejících do školy) přecházejí frekventovanou Tichnovu ulici na velmi nepřehledném úseku, bez značení přechodu pro chodce.

Jak vyplývá z níže přiložené komunikace s MÚ Praha 13, na který jsem se nejprve obrátil, věc je zároveň i kompetenčním problémem, protože MÚ Praha 13 tvrdí, že zmíněné území nespadá do jeho kompetence. Přitom z dostupných údajů z mapového serveru MHMP vyplývá opak.

Prosím proto o sdělení, která městská část je odpovědná za udělení povolení ke stavebnímu záboru veřejné komunikace - část ulice Schwarzenberské mezi ulicemi Tichnova a stanicí metra Nové Butovice.

Děkuji, s pozdravem

Hynek Krátký
Verdunská 31
160 00 Praha 6

Odpověd

05.10.2016

Vážený pane Krátký, předmětná část komunikace Schwarzenberské, na kterém se nachází Vámi zmiňovaný zábor, není v majetku hlavního města Prahy. Leží na pozemku č. parc. 2910/4 k.ú. Stodůlky, který je včetně komunikace stále v majetku developera přilehlé budovy. Správně toto území spadá pod MČ Praha 13, jejíž odbor dopravy by měl stanovit bezpečné obchozí trasy. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné