Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Žádost o sdělení k usnesení rady č. 504 ze dne 17.3.2015"

Blanka
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, žádám Vás o sdělení z jakého důvodu jsou jako invalidní občasné s průkazem ZTP/P, s postižením jiným než pohybovým, diskriminováni usnesením rady č. 504 ze dne 17.3.2015 v pravidlech přidělování bytů BZU. V tomto usnesení se píše, v části B, odd. II., osoby se zdravotním postižením:

 1. žadatel má porušenou funkci pohybového ústrojí
 2. žadatel je držitelem průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P
 3. žadatel má TP na území HMP minimálně po dobu 5 let - z této podmínky může PS ve zvlášť závažných případech doporučit řediteli SVM MHMP, aby RHMP navrhl udělení výjimky
 4. žadatel není vlastníkem ani spoluvlastníkem objektu určeného k bydlení, ani nemá právo odpovídající služebnosti k užívání bytu nebo domu - z této podmínky může PS ve zvlášť závažných případech doporučit řediteli SVM MHMP, aby RHMP navrhl udělení výjimky
 5. žadatel ani členové jeho domácnosti nemají žádné nevypořádané finanční závazky vůči HMPtýkající se bytu či nebytového prostoru.

Poznámka: Žadatel** musí splňovat všechna shora uvedená vstupní kritéria.“

Zajímalo by mne tedy, a né jenom mě proč Rada HMP přijala takové usnesení, kde diskriminuje všechny ostatní občany invalidní, kteří nemají postižení pohybového aparátu a že ta škála postižení je velká.

V naší zemi je mimo lidí invalidních postižených pohybově i mnoho jiných invalidních důchodců, kteří mají postižení sluchové, oční atd a přesto jsou Vaším usnesením diskriminováni a nemohou dostat přidělený byt od hlavního města Praha, z důvodu, že se se nevejdou do Vašich podivných kritérií.

Žádám o sdělení proč tomu tak je, proč jsou jiní invalidní občané tímto Vaším usnesením diskriminováni místo, aby byli chráněni.

Dále žádám o to, aby Rada HMP přijala jiné, NEdiskriminující usnesení.

Dále žádám o sdělení proč invalidní občané nejsou nějakým usnesením chráněni a nejsou jim nabídnuty nájemní smlouvy na dobu neurčitou. Pokud vím, byty na dobu neurčitou HMP dává a tak nechápu proč toto se neděje u takovéto skupiny lidí, která je zdravotně znevýhodněna a má snad být i bytově????

Dále prosím o sdělení z jakého důvodu Váš radní pro bydlení a zástupce hnutí ANO, bude líp cenzuruje odpovědi na jeho odpovědi, převážně před zasesedáním zastupitelstva dne 26.11.2015 (důkazy mám) a posléze je smaže úplně.

děkuji BM

Odpověd

08.02.2016

Dobrý den, doufám, že jsem Vám na všechny Vaše dotazy odpověděla na našem osobním setkání.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Žádost o sdělení k usnesení rady č. 504 ze dne 17.3.2015”

 1. Blanka
  0211.2.2016 (8:53)

  Dobrý den, myslím si, že tohoto tématu jsme se vůbec nedotkli – bohužel a musím si stát na tom, že bych chtěla tuto věc dořešit do konce, neboť je diskriminující.

  Přílohy


Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné