Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Zpoplatnění vjezdu aut do centra města"

Jan Macek
21 21.06.2017
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Wolfe,

se znepokojením jsem si dnes přečetl o plánu zpoplatnit vjezd aut do centra Prahy. I když tento návrh na první pohled vypadá ušlechtile (zlepšení životního prostředí v centru), přinese mnohým občanům Prahy zhoršení života, a to z těchto důvodů:

  1. Auta, která vyženete z centra, nezmizí, ale přelijí se do dalších částí Prahy, kde intenzita provozu výrazně stoupne. Navíc auta pojedou delší trasou, takže vyprodukují více exhalací.
  2. Jsou životní situace, kdy bez auta je přeprava opravdu dost obtížná (doprava starých rodičů nebo naopak malých dětí třeba na vyšetření do nemocnice, přeprava objemných a těžkých nákladů, atd.). Auta prostě k modernímu životu patří, i když samozřejmě je třeba je užívat z rozmyslem. Sám cestuji po Praze převážně MHD, ale nevidím důvod, proč bych si musel v případě potřeby za použití auta připlácet.
  3. I pokud byste pro obyvatele Prahy (nebo centra) vjezd do centra nezpoplatnili, měli by tam bydlící občané problém, pokud by je např. přijeli navštívit rodiče z venkova, přijel by něco opravit řemeslník, atd.

Myslím, že po otevření tunelu Blanka se doprava v centru výrazně zklidní, a proto nevidím důvod zrovna v této době zavádět toto opatření. Proto Vás zdvořile prosím, abyste návrh zpoplatnění vjezdu do centra nepodpořil.

S pozdravem,

Jan Macek

Odpověd

03.07.2017

Vážený pane Macku, prvně Vám děkuji za podnětný příspěvek. Rada hl. m. Prahy samozřejmě chápe, že daná problematika je nadmíru složitá a najít vhodné řešení chce rozvážné a pečlivé rozhodnutí na základě důkladně zpracovaných podkladů s dopady na obyvatele a návštěvníky Prahy. Konkrétně problematika dopravy nicméně spadá do kompetence náměstka primátorky hl. m. Prahy pana Petra Dolínka. S pozdravem a v úctě Jan Wolf

Jan Wolf (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Zodpovězené dotazy v archivu

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné