Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Způsob řešení stížností na zaměstnance Dopravního podniku"

David Schiller
29 29.06.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
město Praha investuje nemalé prostředky do budování systému veřejné dopravy a snaží se přimět nejen pražany k používání MHD místo aut. Rád bych Vás požádal o radu, jak naložit se svou dnešní zkušeností s pražskou MHD, respektive chováním jejího zaměstnance.

Po Praze jezdím z osobních důvodů autem, je to bezpečnější, čistější a pokud jezdím po okraji, tak i rychlejší způsob dopravy. Dnes jsem však po cca 10 letech potřeboval použít autobusovou dopravu, když jsem jel vyzvednout auto ze servisu. Potřeboval jsem se dostat ze zastávky Chodov na Spořilov. Použil jsem tedy dnes 17.6.2015 v 17:56 (odjezd z Chodova) linku 135, číslo autobusu 6689. Po nastoupení do autobusu jsem řidiče požádal o jízdenku za 24 Kč. Řidič naštvaně prohlásil jen "nemám." Požádal jsem ho tedy o jinou jízdenku. Řekl, že stojí 40Kč. Souhlasil jsem a podával řidiči stokorunu. Řidič odpověděl, že není trafika a nedělal nic. Řekl jsem, že nerozumím, a řidič odpověděl, že požaduje přesně 40Kč, jinak mi lístek neprodá. Odvětil jsem, že drobné bohužel nemám a stovka je nejmenší bankovka, kterou u sebe mám. Řidič tedy řekl, že mi lístek neprodá a mám si vystoupit! Upozorňuji, že celá tato plodná debata se odehrávala v zastávce a řidič svou neochotou jen způsoboval zpoždění. Nakonec mi rozměnili ostatní cestující. Řidič byl po celou dobu nejen neochotný, ale i velice arogantní.

Celá dnešní zkušenost s arogantním jednáním reprezentanta společnosti vlastněné městem, na jehož mzdu prostřednictvím daní přispívám, ve mě zanechala otřesný dojem. Tento řidič absolutně nedovede komunikovat se zákazníky a dle mého názoru by v žádné slušné společnosti neměl pracovat na místě, kde se zákazníky přijde do styku. Prosím tedy o potrestání tohoto řidiče a jeho přeřazení na jinou pozici, kde jeho arogance a hrubost nebude vadit.

Děkuji

S pozdravem,
David Schiller

Odpověd

17.07.2015

Vážený pane Schillere, město Praha se skutečně rozvoji, provozování a kvalitě veřejné dopravy velmi intenzivně věnuje a nutno konstatovat, že v porovnání s dalšími evropskými velkoměsty si vede velmi dobře. Proto mě mrzí Vaše negativní zkušenost, kterou jste správně poslal jako podnět také Dopravnímu podniku hl. m. Prahy (DPP), který danou linku provozuje. Zde si vedoucí garáže předvolal příslušného řidiče a Vaše podání s ním projednal. Ten však událost popsal zcela odlišně a především popřel nevhodné jednání. Přes nemožnost mu jednoznačně prokázat porušení pracovních povinností, bylo Vaše podání podnětem k provedení kontroly jeho výkonu služby. Nutno podotknout, že DPP se chování svých zaměstnanců trvale věnuje a vede je k vstřícnému jednání s cestujícími. Zároveň však v pracovně-právním vztahu musí striktně dodržovat zákony, a proto Vámi navrhovaná řešení nemůže realizovat. Věřím, že moje vyjádření pochopíte a doufám, že Vaše další zkušenosti s pražskou veřejnou dopravou již budou jenom pozitivní. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné